Bursa Domain & Hosting

Bursa Domain (Alan Adı) Kaydı

‘Domain kaydı nedir’ dersek, bir web sitesi için belirlenen alan adının kiralanması işlemidir diyebiliriz. Alan adı, bir web sitesinin önemli bir parçasıdır ve bir web tarayıcısının URL sekmesinde herkes tarafından görüntülenir. Alan adı, farklı varlıklar tarafından kullanılan bir kopyası olamayacağı için bir telefon numarası veya e-posta adresine benzer şekilde çalışır. Domain kaydı, domaini belirli bir süre için rezerve etme ve kullanma işlemidir. Ajans Bulut’ta domain kaydı süresi bir ila on yıl arasında değişebilir.

Bursa Domain Nasıl Alınır?

Alan adı(domain), bir web sitesinin önemli bir parçasıdır ve bir web tarayıcısının URL sekmesinde görünür. Domain kaydı yapmak için sırasıyla; Güvenilir bir domain kayıt kuruluşu seçin. Satın almak istediğiniz alan adını seçin. Seçtiğiniz alan adının uygunluğunu web sitesinden kontrol edin. Birçok domain kayıt kuruluşu, alan adı arama araçlarını barındırırlar. Fiyatlandırma politikalarını ve domain fiyatlarını kontrol edin. Kayıt işlemini tamamlayın.

Bursa Kurumsal Hosting Hizmeti

Kurumsal hosting hizmeti, orta veya büyük ölçekli işletmelerin kendilerine özgü ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş bir hosting hizmetidir. Bursa kurumsal hosting hizmetleri, kullanıcılara daha yüksek e-posta kotası ve daha yüksek SSD disk alanı sunar. Ajans Bulut kurumsal hosting paketleri, özellikle kurumsal kimliğine ve tasarımına uygun şekilde hareket eden hosting servisidir. Aynı zamanda, bu hizmetin çok daha gelişmiş güvenlik önlemleri bulunmaktadır.

Bursa SSL Sertifikası Nedir?

SSL sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve şifreli bir bağlantı sağlayan dijital sertifikadır. Web sunucusu ve web tarayıcısı arasında şifreli bağlantı oluşturan bir güvenlik protokolü olan SSL’nin açılımı Güvenli Yuva Katmanıdır. Şirket ve kuruluşlar, çevrimiçi işlemleri güvence altına almak ve müşteri bilgilerinin gizliliğini, güvenliğini korumak için web sitelerine bir SSL sertifikası eklemelidir. SSL sertifikası, kullanıcıların internet sitelerinde güvenle dolaşmasını ve alışveriş yapmasını sağlayan bir unsurdur.

Domain Sorgulama Nasıl Yapılır?

Domain sorgulama işlemi, hizmet alınan site üzerinde yer alan sorgulama ekranı üzerinden yapılabilir. Sorgulama için, alan adı yazılır ve sorgula butonuna tıklanarak, boşta olup olmadığı hemen öğrenilebilir. Sorgulama işlemi sonrası müsait olan alan adları için hemen tescil işlemleri başlatılabilir. Birçok domain kayıt kuruluşu, alan adı arama araçları sağlar. Bursa domain işlemleriniz için Ajans Bulut ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Kurumsal Mail Hizmeti

Kurumsal mail hizmeti, bir şirketi veya kişiyi temsil eden domain adresiyle e-mail gönderimini ve alımını kurumsal ihtiyaçlara yönelik özelliklerle kullanıma sunan elektronik posta servisidir. Kurumsal e-posta hesabı almak için, bir kurumsal e-posta sağlayıcısı veya Ajans Bulut ile iletişime geçebilir ve istediğiniz e-posta adresini alabilirsiniz. Bursa’da yerli ve yabancı birçok farklı kurumsal e-posta servis sağlayıcısı bulunmaktadır.

Bursa Cloud Sunucu Hizmeti

Bulut sunucu, yoğunluğu dengelemek ve uptime’ı artırmak için birden fazla farklı sunucu kullanan hosting türüdür. Web siteniz tek bir sunucu yerine merkezi bir havuzdaki kaynaklarla çalışan kümeyi kullanır. Bir sunucuda sorun yaşanınca başka bir sunucu devreye girer ve çalışmaya devam edilir. Cloud teknolojisini hepsinin birbirine bağlı olduğu bilgisayarlar kümesi olarak düşünülebilir. Cloud hosting sahibi olmak için Bursa Ajans Bulut ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Hosting Firmaları

Bursa’da birçok hosting firması bulunmaktadır. Bu firmalar arasından en iyi hosting veren firmayı seçmek zor olabilir. Bunlardan biri Bursa Ajans Bulut’tur. Bursa alan adı kaydı (domain kaydı), Bursa SSL sertifikası, Bursa web hosting, Bursa reseller hosting, Bursa kiralık sunucu, Bursa web tasarım, Bursa yazılım, Bursa dijital pazarlama gibi hizmetleri sunmaktadır. Bursa’daki dijital çözüm ortağınız olmaya hazırız.

Bursa Domain Tescili

Bursa’da bir web tasarım firması olan Ajans Bulut size özel yazılım çözümleri, kurumsal web siteleri, E-Ticaret yönetimi, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, hosting hizmeti, sosyal medya yönetimi, marka tescil ve patent işlemleri de sunmaktadır. Eğer bir domain tescili yapmak istiyorsanız, TurkTicaret.net üzerinden domain sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir veya Ajans Bulut ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Linux Hosting

‘Linux Hosting nedir’ dersek, Linux işletim sistemi tabanlı sunucularda barınan web siteleri için verilen bir hosting hizmetidir. Linux Hosting, açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Linux’un avantajlarından faydalanır. Bursa’da birçok hosting firması bulunmaktadır. Ajans Bulut bunlardan biridir ve kurumsal Linux çözümleri sunmaktadır. Bursa Linux Hizmeti sunan firmaların web siteleri incelenerek, hizmetleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.